Emery: Na duhet performancë e madhe ndaj Unitedit

09 Mars 2019

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka kërkuar performancë të madhe të madhe nga lojtarët e tij të dielën kur të presin Manchester Unitedin në top formë.

Ole Gunnar Solskjaer ka bërë revolucion te Djajtë e Kuq, duke arritur rezultate pozitive.

United siguroi kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, teksa Arsenali u mposht nga Rennes.

🗞 Here's our team news ahead of #ARSMUN

— Arsenal FC (@Arsenal) March 8, 2019

“Ata janë në moment shumë të mrië, por ne jemi afër në tabelë”.

“Ne kemi luajtur ndaj tyre në FA Cup dhe kemi humbur, ne bëmë mirë, krijuam raste”.

Alexandre Lacazette could write his name into the @Arsenal history books on Sunday

Matchweek 30 stats ➡️ https://t.co/n6YIG5Ujfo pic.twitter.com/HnIsnwEqPK

— Premier League (@premierleague) March 6, 2019

“Na duhet paraqitje shumë e madhe nga secili lojtar taktikisht sikurse ekip, por unë po shikoj përpara sepse po luajëm ndaj një ekipi të fortë si Unitedi”.

“Me tifozët tanë, në duam që të krijojmë atmosferë të madhe, një atmosferë të mirë dhe pozitive”, u shpreh Emery. /Telegrafi/

www.telegrafi.com