Është pranë kalimit në Premier Ligë, trajneri i Bajern Mynihut konfirmon largimin e lojtarit

17 Shtator 2020

Tiago Alkantara do largohet nga Bajern Mynihu dhe këtë e ka konfirmuar edhe trajneri Hansi Flik. Mesfushori spanjoll me shumë mundësi do kalojë në Premier Ligë, ku thuhet se ka arritur marrëveshje personale me Liverpulin.

“Tiago është një lojtar fantastik që ka kaluar 7 sezone mjaft të suksesshme këtu. Ai është një person i mrekullueshëm dhe një profesionist i vërtetë. Ishte shumë emocionuese kur ai na dha lamtumirën të gjithëve ne sot”, ishin fjalët e Flik për Tiagon.

View this post on Instagram

Thiagone ?

A post shared by Goal (@goalglobal) on Sep 17, 2020 at 4:56am PDT

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com