Eurobasket/ Gjysmëfinalet janë Rusi-Serbi dhe Spanjë-Slloveni

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
13 Shtator 2017 22:51
Eurobasket/ Gjysmëfinalet janë Rusi-Serbi dhe Spanjë-Slloveni

Rusia do të përballet me Serbinë në gjysmëfinalen e dytë të kampionatit botëror të basketbollit. ëtarja ruse mundi Greqinë dje me rezultatin 74-69 dhe u kualifikua në këtë fazë pas 6 vitesh. ë çerekfinalen tjetër, Serbia mundi Italinë 83-67. Ballkanasit e patën takimin në kontroll, ndërsa të kaltrit nuk mundën që të kapnin ritmin e zakonshëm dhe ishin të pasaktë para koshit. u kualifikua të martën për në gjysmëfinalet e kampionatit evropian të basketbollit, pas një ndeshjeje emocionuese kundër Letonisë që përfundoi me rezultatin 103-97. ë takimin tjetër, Marc Gasol ishte i pandalshëm në periodën e tretë dhe frymëzoi Spanjën që të mundte Gjermaninë me rezultatin 84-72. ëfinalja e parë Spanjë – Slloveni do të luhet sot në 20:30. gjysmëfinalja e dytë Rusi-Serbi do të luhet të premten në 20:30.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike