Eurobasket, këto janë çerekfinalistet e para

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
10 Shtator 2017 11:51
Eurobasket, këto janë çerekfinalistet e para

Gjermania, Greqia, Italia dhe Sllovenia janë katër skuadrat e para çerekfinaliste në kampionatin evropian të basketbollit. ë këtë aktivitet, dy prej skuadrave më të mira të kontinentit, Franca dhe Lituania u eliminuan. dërgoi në shtëpi francezët për herë të parë pas 20 vitesh, pasi fitoi me rezultatin 84-81. Lituania u mposht nga Greqia me rezultatin 64-77. e drejtuar nga Ettore Messina mposhti në 1/8-at e finaleve Finlandën me rezultatin 70-57. ërsa Sllovenia kaloi në çerekfinale teksa mposhti Ukrainën 79-55, duke shënuar fitoren e saj të 6 në po kaq ndeshje të zhvilluara në Eurobasket.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike