Eurobasket, përcaktohen ndeshjet çerekfinale

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
11 Shtator 2017 18:29
Eurobasket, përcaktohen ndeshjet çerekfinale

Faza e çerekfinaleve në kampionatin evropian të basketbollit ka dhuruar duele interesante. ë Stamboll, Spanja mundi Turqinë me rezultatin 73-56 në një atmosferë të nxehtë dhe në përballjen e radhës kundër do të ketë Gjermaninë. u tregua e pamëshirshme kundër Malit të Zi dhe fitoi me rezultatin 100-68 në ndeshjet e dyta të raundit të 16-ve. i radhës për ta do të jetë Sllovenia. "" Serbia prenotoi një vend në çerekfinale dhe kundër do të ketë Italinë, pas fitores 86-78 kundër Hungarisë. pati pak vështirësi ndaj Kroacisë në fillim të përballjes, por mori situatën në kontroll i udhëhequr nga Alexsei Shved. Takimin e fitoi me rezultatin 101-78 dhe tani rivali i radhës për në gjysmëfinale do të jetë Greqia.   Të martën – Spanjë 17:45 – letoni 20:30 Të mërkurën -Rusi 17:45 - Serbi 20:30

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike