Eurobasket/ Serbia eliminon Rusinë, finalja është ballkanike (video)

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
15 Shtator 2017 23:46
Eurobasket/ Serbia eliminon Rusinë, finalja është ballkanike

Serbia është finalistja e dytë në kampionatin evropian të basketbollit. ëtarja serbe mundi Rusinë në gjysmëfinale me rezultatin 87-79 dhe tani do të përballet me Slloveninë të dielën në orën 20:30. ështu, në basketbollin evropian këtë herë dominon Ballkani. ka qenë mjaft e luftuar mes të dyja kombëtareve, me Rusinë që kryesonte përgjithësisht me 2 pikë diferencë. i fortë ishte midis rusit Aleksei Shved dhe serbit Bogdan Bogdanovic, ku të dy basketbollistët ishin të saktë në realizimin e pikëve. "" serbi ishte më efikas në fund, duke i dhënë Serbisë mundësinë që të krijonte diferencë. realizoi 24 pikë dhe u mbështet nga Marjanovic me 18 pikë dhe 6 ribaunde. shënoi 33 pikë për Rusinë. ë dielën në orën 16:00 do të luhet ndeshja për medaljen e bronztë mes Spanjës dhe Rusisë. do të rikthehet të luajë në finalen e evropianit për herë të parë që prej vitit 2009.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike