Eurobasket/ Sllovenia dhe Spanja gjysmëfinalistet e para

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
13 Shtator 2017 11:23
Eurobasket/ Sllovenia dhe Spanja gjysmëfinalistet e para

Dita e sotme do të dhurojë dy përballje të tjera çerekfinale; Greqi-Rusi dhe Itali-Serbi. ëtarja helene e basketbollit do të përpiqet që të arrijë fitoren e tretë radhazi sot në 17:45 dhe të sigurojë një vend në 4 më të mirat pas një nisjeje të shëmtuar të turneut. kundër do të kenë një Rusi të jashtëzakonshme. dhe Serbia do të luftojnë për një vend në gjysmëfinale sot në 20:30. Një përballje interesante mes dy kombëtareve, të cilat kanë dhuruar shumë pikë të shënuara në ndeshjet e mëparshme. "" u kualifikua për në gjysmëfinalet e kampionatit evropian të basketbollit, pas një ndeshjeje emocionuese kundër Letonisë që përfundoi me rezultatin 103-97. ët u bazuan te talenti i të riut Luka Doncic, i cili realizoi 27 pikë dhe 9 rebounde, por nuk ia dolën që të fitonin. i Sllovenisë Anthony Randolph u nxorr nga loja në fund të takimit. ë takimin tjetër, Marc Gasol ishte i pandalshëm në periodën e tretë dhe frymëzoi Spanjën që të mundte Gjermaninë me rezultatin 84-72. ëtarja iberike e basketbollit kualifikohet në gjysmëfinalen e 10-të radhazi. ëfinalja e parë është Slloveni-Spanjë.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike