Europa League/ Agolli titullar, Strakosha mund ta nisë nga stoli

20 Shtator 2018

Pas përfundimit të raundit të parë të Champions League, mbrëmjen e sotme nis faza e parë në Grupe e Ligës së Evropës. Do të zhvillohen 24 ndeshje, përkatësisht dy takime për secilin nga 12 grupet, nga A tek L.

Ansi Agolli do të jetë titullar në përballjen që Qarabag do të luajë ndaj Sportingut të Lisbonës në transfertë. Ndërkohë që Strakosha mund ta nisë në stol sot, pasi në formacionin e mundshme të ekipit italian, në portë shihet Proto. Megjithëse pritet të shohim 11-ën titullare që trajneri Simone Inzaghi do të hedhë në fushë në orën 21:00 në kryeqytetin portugez.

Milan do të përballet me Dudelange në “Josy Barthel” ndërsa Arsenal nga ana tjetër sfidon në “Emirates Stadium”, Vorskla Poltava. Gjigantët italiane dhe “Topçinjtë” e kanë më të lehtë takimin e parë në Grup, ku janë favoritë për të fituar. Megjithatë, surprizat nuk kanë munguar asnjëherë në garat evropiane. /EDS/

Formacionet e mundshme

Grupi E

Arsenal – Vorskla

Arsenal: Bernd Leno , Nacho Monreal, Rob Holding, Shkodran Mustafi, Stephan Lichtsteiner, Lucas Torreira, Matteo Guendouzi, Danny Welbeck, Aaron Ramsey, Henrikh Mkhitaryan, Alexandre Lacazette; Trajner: Unari Emery

Vorskla Poltava: Bogdan Shust, Igor Perduta, Yevgen Martinenko, Vladimir Chesnakov, Artur, Vyacheslav Sharpar, Dmitro Kravchenko, Aleksander Kobakhidze, Vladyslav Kulach, Pavlo Rebenok, Nicolas Careca; Trajner: Vasiliy Sachko

Sporting Lisbon – Qarabag

Sporting: Salin, Jeferson, Andre Pinto, Voates, Gaspar, Acuna, Fernandes, Battaglia, Raphina, Fredy Montero, Cabral; Trajner: Jose Peseiro

Qarabag: Vagner, Rzezniczak, Guseynov, Sadygov, Agolli, Diniyev, Ibrhahimli, Abudullayev, Ozobiv, Zoubir, Emeghara; Trajner: Gurban Gurbanov

Grupi F

Dudelange – Milan

Dudelange: Frising, El Hriti, Prempeh, Schnell, Malget, Sinani, Pokar, Melisse, Stolz, Cruz, Turpel; Trajner: Dino Toppmoller

Milan: Reina, Abate, Caldara, Romagnioli, Laxalt, Bakayoko, Bertolacci, Mauri, Borini, Higuain, Castillejo; Trajner: Gennaro Gattuso

Grupi H

Lazio – Apollon Limassol

Lazio: Proto, Caceres, Acrebi, Bastos, Durmisi, Milinkovic-Savic, Badelj, Murgia, Basta, Luis Alberto, Caicedo; Trajner: Simone Inzaghi

Apollon: Vale, Pedro, Roberge, Yuste, Vasiliou, Sachetti, Kyriakou, Schembri, Pereyra, Sardinero, Maglica; Trajner: Sofronis Avgousti

Grupi L

Paok – Chelsea

PAOK: Paschalakis, Vieirinha, Varela, Crespo, Maros, Shakhov, Mauricio, Bisewar, Pelkas, Kaddouri, Prijovic; Trajner: Razvan Luccescu

Chelsea: Caballero, Zappacosta Christensen, Gary Cahill, Marcos Alonso, Drinkwater, Fabregas, Ampdau, Willian, Morata Hudson-Odoi; Trajner: Maurizio Sarri

**********

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota ne kohe reale nga Futbolli dhe sportet tjera.