Europa League/ Hidhet shorti, Kukësi “peshkon” Slavia e Sofjes, Teuta përballet me Beitar Jerusalem, Laçi luan në Azerbajxhan

10 Gusht 2020

Kukësi, Teuta dhe Laçi, tre ekipet pjesëmarrëse në Europa League, kanë mësuar rivalët e tyre në turin e parë kualifikueses. Nën kampionët në fuqi, Kukësi i Skënder Gegës do të përballet me Slavia e Sofjes, një skuadër e njohur bullgare.

Kukesiii

Për fat të mirë, verilindorët do të luaj si pritës, sfidë e cila do të zhvillohet më 27 gusht në stadiumin “Air Albania”.

Teuta

Teuta, fitues i Kupës së Shqipërisë, do të përballet me izraelitet e Beitar Jerusalem, ndeshje që do të luhet në stadiumin “Niko Dovana” më 27 gusht.

Laci

Nga të tre ekipet shqiptarë pjesëmarrëse në Europa League, vetëm Laçi do të luaj në transfertë, goglat i rezervuan Kesla, ekip nga Azerbajxhani.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com