F1 | Të pakënaqur te Mercedes, shfryn Wolff

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
7 Gusht 2018 12:46
Ka arsye të fortë

“Sot, suksesi i djeshëm nuk vlen aspak. Ka ikur dhe nuk është më, kështu që është e nevojshme që të gjejmë mënyra të tjera për të qenë të rëndësishëm, të gjejmë trofe të tjerë. Ja si funksionon gjenerata e mediave sociale, lëvizja vazhdon, ajo nuk ndalet kurrë”. Kështu ka thënë Toto Wolff në një intervistë të dhënë për sajtin “ubs”. Drejtuesi i Mercedes ka folur edhe për një pilot që mund të dalë në pension për t’i lënë vendin gjeneratës së re. Dhe ai di diçka për këtë, duke parë që karriera e tij si pilot u mbyll kur bëri 22-vjeç.

Shembull i mirë është Nico Rosberg. “Shumë prej nesh mendojnë se janë të bllokuar nga timoni, janë përherë në kërkim të fitimeve financiare, kënaqësive dhe njohjeve. Por, Nico ka ndjekur instiktin e tij dhe ka dalë jashtë këtij timoni të rrumbullakët, duke i hedhur sukseset pas shpatullave. Është diçka e veçantë”. /EDS/

**********************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike