FA Cup: Leicester – Chelsea, formacionet zyrtare

28 Qershor 2020

Leicesteri do të jetë nikoqir i Chelseat për takimin që zhvillohet në kuadër të çerekfinales në FA Cup.

TĂ« dy skuadrat kanĂ« publikuar formacionet zyrtare pĂ«r sfidĂ«n qĂ« fillon nĂ« ora 17:00 nĂ« stadiumin “King Power Stadium’.

PĂ«r kĂ«tĂ« ballafaqim ‘Dhelprat’ do tĂ« jenĂ« pa Daniel Amartey dhe Ricardo Pereira, qĂ« janĂ« tĂ« lĂ«nduar.

We've got plenty of pre-match stats for you! 👇#LEICHE

— Chelsea FC (@ChelseaFC) June 28, 2020

Në anën tjetër, Frank Llampard nuk mund të llogarisë vetëm në Fikayo Tomorin, që është po ashtu i lënduar.

Formacioni startues i Leicesterit: Schmeichel, Justin, Evans, Soyuncu, Chilwell, Ndidi, Tielemens, Praet, Perez, Barnes, Vardy.

It's time to reveal our #LeiChe line-up, sponsored by @eToro đŸ””

— Leicester City (@LCFC) June 28, 2020

Formacioni startues i Chelseat: Ceballos, James, Rudiger, Zouma, Emerson, Kante, Gilmour, Willian, Mount, Pulisic, Abraham. /Telegrafi/

Today's team to play Leicester! đŸ€#LEICHE pic.twitter.com/c61QulOusl

— Chelsea FC (@ChelseaFC) June 28, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com