FA Cup: Newcastle United – Manchester City, formacionet zyrtare

28 Qershor 2020

Newcastle United do të jetë nikoqir i Manchester Cityt për takimin që zhvillohet në kuadër të çerekfinales së FA Cup.

Dy skuadrat kanĂ« publikuar formacionet zyrtare nĂ« takimin qĂ« fillon nĂ« ora 19:30 nĂ« stadiumin ‘St. James Park’.

Për këtë sfidë, Newcastle do të jetë pa, Clark, Colback, Lejeune dhe Willems, që jan ë të lënduar.

? This is when #NEWMCI kicks off in different cities around the world!

Where are you following from today?

— Newcastle United FC (@NUFC) June 28, 2020

Në anën tjetër, Citizens do të jenë pa Sergio Agueron dhe Eric GHarcia, që janë po ashtu të lënduar, ndërsa Fernandinho ka karton të kuq.

Formacioni startues i Newcastles:

TEAM-NEWS ?

Our line-up for this evening's #FACup quarter-final! ?

SUBS: M. DĂșbravka, J. Shelvey, Joelinton, D. Gayle, Y. Muto, E. Krafth, D. Yedlin, V. Lazaro, M. Longstaff. #NUFC | #NEWMCI pic.twitter.com/uLA7ExR0Fd

— Newcastle United FC (@NUFC) June 28, 2020

Fromacioni startues i Manchester Cityt: Bravo, Walker, Otamendi, Laporte, Mendy, Gundogan, Silva (C), Mahrez, De Bruyne, Sterling, Jesus. /Telegrafi/

Your City line-up in the #FACup!

Bravo, Walker, Otamendi, Laporte, Mendy, Gundogan, Silva (C), Mahrez, De Bruyne, Sterling, Jesus

Subs | Ederson, Stones, Zinchenko, Rodrigo, Sane, Bernardo, Cancelo, Foden, Harwood-Bellis

⚜ @HaysWorldwide
? #ManCity pic.twitter.com/391TDpLpN7

— Manchester City (@ManCity) June 28, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com