Fabregas: Arsyeja që iu bashkova Monacos ishte Henry

29 Janar 2019

I transferuari te Monaco në afat të janarit, Cesc Fabregas, është shprehur i mërzitur për shkarkimin e Thierry Henry nga pozita e trajnerit.

Spanjolli ka zbuluar se arsye kryesore që ai iu bashkua skuadrës franceze nga Chelsea ishte tekniku francez.

“Nuk do tĂ« gĂ«njej, njĂ« nga arsyet kryesore qĂ« erdha te Monaco Ă«shtĂ« se Thierry mĂ« thirri”, ka thĂ«nĂ« Fabregas, i cili luajtu sĂ« bashku me Henryn te Arsenali nga 2003 deri nĂ« 2011.

Cesc Fabregas duke përshëndetur tifozët e Chelseat në ndeshjen e fundit (Foto: Clive Rose/Getty Images/Guliver)

“Ai dĂ«shironte qĂ« unĂ« tĂ« luajĂ« nĂ« çdo ndeshje, çdo minutĂ«. Jemi tĂ« mĂ«rzitur, sepse mĂ« tĂ« vĂ«rtetĂ« mendoj se ai do tĂ« bĂ«het trajner i madh. Jam i sigurt”.

“Futbolli nuk pret dhe ndoshta nuk ishte momenti i duhur apo ai nuk kishte kohĂ«n tĂ« pĂ«rmbush gjithĂ« planet dhe gjithçka qĂ« ai dĂ«shironte tĂ« bĂ«nte. Kjo Ă«shtĂ« jeta, ndodh”, ka shtuar spanjolli.

Lexo po ashtu: Henry i jep një shikim vrasës mbrojtësit 17 vjeçar të Monacos vetëm pse ky i fundit harroi ta rregullojë karrigen pas intervistës

Fabregasi te Monaco është paraqitur në tri ndeshje deri më tani në Ligue 1, por ende nuk ka gjetur gol apo asistim në 248 minuta.

Në të kaluarën spanjolli ishte edhe pjesë e Barcelonës. /Telegrafi/

www.telegrafi.com