Fabregas pritet t'i bashkohet Monacos

06 Janar 2019

Cesc Fabregas do të largohet përfundimisht nga Chelsea pas katër viteve e gjysmë të kaluar në Stamford Bridges.

Mesfushori spanjoll ka zhvilluar ndeshjen e fundit me fanellën e kaltër në Kupën FA ndaj Nottingham Forest.

Në fund të ndeshjes, Fabregas është përshëndetur me tifozët vendas pasi ishte ndeshja e tij e fundit si futbollit i klubit anglez.

Mediat angleze e kanë zbuluar të ardhmen e mesfushorit spanjoll.

Cesc Fabregas. (Foto: Justin Setterfield/Getty Images/Guliver)

Edhe pse shumë oferta kishin ardhur në drejtim të tij, Fabregas duket se karrierën do të vazhdoj në Ligue 1.

ËshtĂ« skuadra e udhĂ«hequr nga Thiery Henry, Monaco qĂ« e ka bindur lojtarin t’iu bashkohet pĂ«r tri vitet e ardhshme.

Monaco do t’i paguajĂ« rreth shtatĂ« milionĂ« funte Chelseat pĂ«r ta marrĂ« Fabregasin.

Në garë për 30-vjeçarin ishin edhe skuadrat tjera si Milan, Napoli, Atletico Madrid, Fenerbahce dhe Galatasaray. /Telegrafi/

www.telegrafi.com