Fanella e Interit për sezonin 2020/2021

30 Qershor 2020

Interi e ka treguar se si do tĂ« duket fanella ‘postmoderne’, me tĂ« cilĂ«n skuadra do tĂ« luajĂ« nĂ« shtĂ«pi gjatĂ« sezonit tĂ« ardhshĂ«m.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Nerazzurrëve thuhet se fanella e re përfshin kulturën milaneze, vlerat dhe stilin, gjatë interpretimit radikal të ngjyrave të klubit.

“TĂ« frymĂ«zuar nga puna pioniere e dizajnerĂ«ve milanezĂ« nĂ« vitet e tetĂ«dhjeta, fanella e re e Interit pĂ«r ndeshjet nĂ« shtĂ«pi nderon qytetin pĂ«rmes njĂ« estetike tĂ« mrekullueshme qĂ« simbolizon identitetin qĂ« ndan klubi me njerĂ«zit qĂ« i pĂ«rfaqĂ«son”, thuhet nĂ« njoftim.

Fanella inkorporon shiritat tradicionalĂ« zi e kaltĂ«r tĂ« Interit, ndĂ«rsa ndryshimi mĂ« i madh Ă«shtĂ« se ato shfaqen nĂ« formĂ« zigzage qĂ« Ă«shtĂ« frymĂ«zuar nga ‘Il Biscione’ – gjarpri qĂ« shĂ«rben si simbol i klubit.

Pjesa e qafës është me jakë me kollare, ndërsa kombinohet me shorce të zeza dhe çorapë të kaltër. /Telegrafi/

👕 | SHIRT

Our city. Our dream. Our future. Made to break barriers.#MadeOfMilano #Nike #FirstKit pic.twitter.com/FYpwUpiHwJ

— Inter (@Inter_en) June 30, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com