Fansat e UEFA-s zgjedhin ekipin e vitit 2018, nuk mungojnë yje si Modric, Messi dhe Ronaldo

11 Janar 2019
Fansat e UEFA-s zgjedhin ekipin e vitit 2018, nuk mungojnë yje si Modric, Messi dhe Ronaldo

Fansat e UEFA-s kanë votuar për më të mirët e vitit duke zgjedhur kështu formacionin më të mirë për vitit 2018, i cili padyshim se është i përbërë nga shumë yje.

Pas më shumë se një muaj votimi, ekipi i fansave të UEFA.com për vitin 2018 tani është zbuluar.

Më shumë se 1.8 milionë vota u hodhën në të gjithë votimin, me 85.167 përdorues të rinj që u regjistruan në UEFA.com vetëm për të votuar.

🎇 #TeamOfTheYear 🎇

Check out the 11 stars that you voted as the best of 2018… 🔻🔻🔻

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) January 11, 2019

Shumica e futbollistëve të përzgjedhur ishin të pritur, ndërsa kishte edhe disa nga ta që mund të quhen befasi.

I tillë është portieri i Barcelonës, Marc Andre Ter Stegen, i cili ka dalë të jetë portieri më i votuar me plot 51,307 vota apo 30.4 për qind.

🎇 #TeamOfTheYear 2018 🎇

1⃣ @mterstegen1, @FCBarcelona pic.twitter.com/xMVITBiLNO

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) January 11, 2019

Në mbrojtje pa befasi vijnë treshja e Real Madridit, Sergio Ramos, Raphael Varane dhe Marcelo, ndërsa së bashku me ta gjendet edhe Virgil Van Dijk i Liverpoolit.

Mesfusha është e përbërë nga tre futbollistë, ku më i votuari padyshim se ishte fituesi i çdo çmimi në vitin 2018, Luka Modric me 115,440 vota apo 68.5 për qind, ndërsa së bashku me të janë votuar edhe N’Golo Kante dhe Eden Hazard.

🎇 #TeamOfTheYear 2018 🎇

8⃣ @lukamodric10, @realmadrid pic.twitter.com/syuh4QveuQ

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) January 11, 2019

Në anën sulmi përbëhet nga tre lojtarë që padyshim se e kanë të merituar këtë përzgjedhje si Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Kylian Mbappe. /Telegrafi/

So, after a month of voting, the https://t.co/sQezPQoaea fans' #TeamOfTheYear 2018 is revealed! 🎉

More than 1.8 million votes were cast in all – thanks for taking part! 🙌

Congratulations to the winners! 👏👏👏 pic.twitter.com/bLSKFmMfg8

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) January 11, 2019

UEFA drop their #TeamOfTheYear 🌟 pic.twitter.com/ZF0o651Zig

— B/R Football (@brfootball) January 11, 2019

www.telegrafi.com