Fekir: Nuk e di pse nuk u realizua transferimi im te Liverpooli

10 Shtator 2019

Mesfushori i Real Betisit, Nabil Fekir ka mohuar pretendimet se transferimi i tij te Liverpooli nuk u realizua shkaku të problemeve shëndetësore.

ËshtĂ« raportuar gjerĂ«sisht se Lyoni dhe The Reds kishin rĂ«nĂ« dakord pĂ«r njĂ« shumĂ« transferimi prej 53 milionĂ« eurove, madje kishin pĂ«rgatitur njĂ« intervistĂ« tĂ« mirĂ«seardhjes nĂ« Liverpool TV pĂ«rpara se marrĂ«veshja tĂ« anulohet nĂ« mĂ«nyrĂ« dramatike.

“ShumĂ« gĂ«njeshtra u thanĂ« dhe ato ndikuan nĂ« mua”, tha francezi pĂ«r L’Equipe duke shtuar se “Sidomos ato qĂ« janĂ« thĂ«nĂ« pĂ«r familjen time. Ajo i lĂ«ndoi ata dhe mua. Sidomos kur e dini se ajo qĂ« thuhet Ă«shtĂ« e gabuar”.

“Ajo qĂ« u tha nuk Ă«shtĂ« e vĂ«rteta. Gjuri im Ă«shtĂ« mirĂ« – UnĂ« kam pasur njĂ« kontroll tĂ« shpejtĂ« mjekĂ«sor nĂ« Clairefontaine (baza kombĂ«tare e trajnimit nĂ« FrancĂ«) – gjuri im nuk u pĂ«rmend as”.

“Por gjĂ«ja mĂ« e keqe Ă«shtĂ« tĂ« thuhet se pĂ«r shkak tĂ« familjes time transferimi nuk ndodhi. ËshtĂ« njĂ« gĂ«njeshtĂ«r. Por ju duhet tĂ« jetoni me tĂ«.”

“Ju e dĂ«shironi tĂ« vĂ«rtetĂ«n? Edhe unĂ« nuk e di – ju betohem! UnĂ« bĂ«ra kontrollet mjekĂ«sore dhe mĂ« pas [Liverpool] vendosi tĂ« mos nĂ«nshkruajĂ«. NĂ« njĂ« moment ata donin tĂ« mĂ« bĂ«nin tĂ« besoja se ishte pĂ«r shkak tĂ« gjurit tim – por njĂ« justifikim duhej tĂ« gjendej”.

“Testet mjekĂ«sore qĂ« bĂ«ra te Clairefontaine ishin shumĂ« tĂ« qarta – gjuri im Ă«shtĂ« krejtĂ«sisht mirĂ« dhe ndihem mirĂ«. Nuk ka asnjĂ« problem me gjurin tim”, tha futbollisti.

Ndryshe, Fekir gjatë afatit kalimtar të verës ka ndryshuar ambient duke kaluar në radhët e ekipit spanjoll të Real Betisit. /Telegrafi/

www.telegrafi.com