Feronikeli të mërkurën e mëson kundërshtarin për Ligën e Evropës

16 Korrik 2019

Feronikeli është eliminuar nga Liga e Kampionëve pasi është mposhtur 1-0, në Fadil Vokrri, nga skuadra uellsiane, TNS.

Ndeshja e parë ishte mbyllur 2-2 dhe me rezultat të përgjithshëm 32, uellsianët kalojnë tutje.

Feronikeli me këtë humbje eliminohet nga Liga e Kampionëve, por kalon në Ligën e Evropës.

Kundërshtar i radhës tashmë për Feronikelin do të mësohet gjatë ditës së nesërme.

Humbësi i ndeshjes, Slovan Bratislava – Sutjeska, pritet të jetë kundërshtari i Kampionit të Kosovës me 25 korrik.

Ndeshja e parë ishte mbyllur 1-1 dhe në Podgoricë pritet të jetë interesant. /Telegrafi/

www.telegrafi.com