Festimi i golit nga Balotelli bëhet viral, italiani e shpjegon

04 Mars 2019

Ndeshja mes Olympique Marseille dhe Saint Etienne vazhdon të komentohet në media dhe rrjete sociale, jo pse vendasit fituan me rezultat 2-0, por për festën karakteristike të golit nga Mario Balotelli.

Italiani menjëherë pasi shënoi golin e mori telefonin e tij dhe e postoi festën në Instagram Story.

28-vjeçari tregon se çdo gjë ishte e përgatitur më parë nga ai dhe i vjen mirë që është bërë virale.

The @FinallyMario score that started the Story 😂🤳

See the full highlights from a spectacular Sunday night 👇#OMASSE

— Olympique Marseille (@OM_English) March 3, 2019

“Ia dhashë telefonin tim gazetarit të Marseilles”, ka thënë Balotelli për Canal Football Club.

“I thash të mbajë telefonin tim prapa porte sepse nëse do të shënoja, do të bëja një Instagram Story”.

😄 Smiles all around for the team after another win!

# OMASSE | 2⃣- 0⃣|⚪️🔵 pic.twitter.com/keqDhpoagb

— Olympique Marseille (@OM_English) March 3, 2019

“Kjo do të qarkullojë në gjithë botë? Çfarëdo që bëjë unë, qarkullon në gjithë botë”, shtoi për fund Balotelli.

‘Super Mario’ u transferua te Marseilles nga Nice në janarin e 2019, që nga atëherë ka shënuar katër gola dhe ka dhuruar një asistim në Ligue 1. /Telegrafi/

www.telegrafi.com