Festoi golin në mënyrë të veçantë, Neymar tregon arsyen

Ti mund ta lexosh kete ne 0 min.
11 Janar 2018 10:50
Sulmuesi brazilian

Neymar i ka dedikuar shokut të tij, barist, golin e shënuar mbrëmjen e djeshme ndaj Amiens. Ndeshje e vlefshme për fazën çerekfinale të Kupës së Francës.

Sulmuesi brazilian pasi ekzekutoi me mjeshtëri penalltinë në minutën e 53’ të takimit, mori këpucën dhe e vendosi te pjesa e ballit lart. Më pas, 25-vjeçari përmes dy fotove të postuara në “Instagram” , të tijën dhe të shokut barist, Joao Celso Moraes, për të shpjeguar kështu mënyrën e festimit të golit.

PSG e fitoi takimin në transfertë 0-2, falë golit të Neymar dhe të Adrien Rabiot në minutën e 78’  /EDS/

Belen: Andrea është një vullkan i vërtetë

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
26 Prill 2018 17:01
Modelja e çmendur pas pilotit

Modelja dhe moderatorja superseksi argjentinase, Belen Rodriguez që prej disa vitesh jeton dhe punon në Itali, ka rrëfyer disa detaje interesante nga jeta e saj private. Bukuroshja ka folur për marrëdhënien që ka me partnerin e saj, pilotin e Suzukit, Andrea Iannone.

" Kam një burrë të mrekullueshëm, me të cilin po jetoj një dashuri të fortë, të pjekur. Ndihemi mirë dhe e respektojmë njëri-tjetrin. Andrea është shumë romantik dhe ka një sens të mirë prej familjari, njësoj sikurse unë. Edhe ai është i çmendur pas meje, sikurse unë pas tij. Andrea me të vërtetë është një vullkan, ka një zjarr të brëndshëm. I kontrollon emocionet dhe mendjen në mënyrë fantastike. Për mua është vërtetë special"- ka thënë 33-vjeçarja për revistën "Grazia".

Pas ndarjes me balerinin italian, Stefano De Martino, Belen nisi aventurën e re të dashurisë me pilotin 28-vjeçar, i cili duket i çmendur pas bukuroshes argjentinase. Nga martesa me Stefanon, ajo ka një djalë të vogël 5-vjeçar që quhet Santiago. /EDS/

LeBron James ka një tifoze tejet seksi

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
26 Prill 2018 11:05
''Miss'' Katie, e pasionuar pas sportit

LeBron James ka një tifoze të veçantë dhe tejet seksi. Bëhet fjalë për Katie Danzer, "muza e palestrës" që është e pasionuar pas NBA dhe NFL. Në vitin 2013-të ajo u shpall fituese në eventin e bukurisë, “Miss New Mexico” dhe më pas mori pjesë edhe tek “Miss USA”, në po të njëjtin vit.

Përveç kësaj, Katie merret me marketing dhe dizajn dhe muajt e fundit ka marrë pjesë në fushata të ndryshme, ku ka pasur tejet sukses. Pavarësisht ngarkesës me aktivitete të ndryshme, ajo gjen gjithmonë kohë për t’u ushtruar në palestër, që të mbajë në formë trupin.

Është e dashuruar pas sportit, veçanërisht pas kampionatit të NBA dhe NFL. Basketbollisti LeBron James është i preferuari i saj ndërsa, San Francisco 49ers, është ekipi i zemrës në futbollin amerikan.

Yjet e United ''braktisin'' Manchesterin për pak qetësi

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
25 Prill 2018 15:59

Ander Herrera, e ka festuar kualifikimin e Manchester United në finalen e FA Cup me familjen e tij në Disneyland. Mesfushori spanjoll shënoi golin e fitores në gjysmëfinale ndaj Tottenham në “Wembley”, të shtunën.  “Djajtë e kuq” siguruan biletën për në finalen e 19 majit, falë golit të 28-vjeçarit.'

Spanjolli ka shfrytëzuar kohën e lirë për të shijuar “magjinë” e Disneyland në kryeqytetin francez, së bashku me bashkëshorten, Isabel Collado dhe vajzën e tij. Në fotot e postuara në rrjetet sociale nga momentet argëtuese në Paris, Herrera dukej tejet i lumtur me familjen e tij. Ai nuk është i vetmi lojtar që është larguar nga Manchester për pak kohë pushimi. Victor Lindelof dhe Daley Blind kanë udhëtuar drejt Barcelonës dhe Amsterdamit, ndërsa Jesse Lingard dhe Eric Bailly kanë preferuar që të shëtisin në kryeqytetin anglez, Londër.

Mourinho ka punë të madhe përpara, pasi duhet të përgatisë djemtë për ndeshjen e të dielës ndaj Arsenal. /EDS/

Një sirenë deti si Antonella

Ti mund ta lexosh kete ne 0 min.
25 Prill 2018 13:59
Wow! Çfarë trupi!

Antonella Fiordelisi, një nga modelet më të suksesshme italiane ka shijuar diellin e parë në plazh. Bukuroshja, së fundmi ka zgjedhur që të realksohet në bregdetin "axurr" ndërsa ka shfaqur format tejet seksi që ka.

Së fundmi, ajo ka postuar një foto nga plazhi, ku duket si një sirenë e dalë nga deti. Para pak kohësh, ajo pati një debat për yllin argjentinas të Juventusit, Gonzalo Higuain për shkak të disa komenteve që kishin patur në rrjetet sociale.

Antonella ka 512 mijë ndjekës në “Instagram”, ku poston foto të shumta dhe merr komente pafund. /EDS/