Fillojnë favorizimet për Liverpoolin para finales me Tottenhamin që nga zhveshtoret deri te numri i tifozëve

14 Maj 2019

Liverpool dhe Tottenham do të përballen në kuadër të finales së Ligës së Kampionëve më 1 qershor në stadiumin e Atletico Madridit, Wanda Metropolitano.

The Reds kanë marrë një lajm të mirë para finales me Spurs, pasi do ta shfrytëzojnë zhveshtoren e skuadrës spanjolle dhe jo atë të skuadrës mysafire edhe pse në letër janë nga ana e këtyre të fundit.

Tottenham në short është skuadër vendase, përkundër dallimit që Liverpool është mysafire, mirëpo këta të fundit do të jenë në zhveshtoren e Atletico Madridit që ka një pamje tejet brilante.

Dhoma e zhveshjes së Atletico Madridit(Foto:Getty Images/Guliver)

Zyrtarët UEFA-s vendosën që t’i ndërronin anët e skuadrave për shkak të sigurisë më të madhe gjatë futjes në stadium, por kjo nuk do të ndryshojë asgjë në fushë.

Skuadra e Mauricio Pochettinos do të ketë një zhveshtore më të vogël se ajo e Liverpoolit edhe pse zyrtarët janë arsyetuar se ky vendim është marrë për shkak të numrit të lojtarëve që do të jenë të pranishëm.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet nga Liga e Kampionëve

“Para se t’i merrnim këto vendime, ne kemi shikuar të gjitha gjërat për të dyja skuadrat, se sa do të jetë numri i lojtarëve dhe kapaciteteve tjera të tyre”, ka thënë menaxheri i stadiumit të Wanda Metropolitano, Fernando Fariza. /Telegrafi/

Dhoma e zhveshjes për skuadrën mysafir në Wanda Metropolitani(Foto:Getty Images/Guliver)

www.telegrafi.com