Finalja e DFB POKAL, Bayer Leverkusen 2-4 Bayern Munich: Notat e lojtarëve, Lewandowski yll i ndeshjes

04 Korrik 2020

Bayern Munich ka arritur të shënojë fitore ndaj Bayer Leverkusen me rezultat 4-2 në finale të Kupës së Gjermanisë.

Ndeshja e zhvilluar në Olympiastadion të Berlinit, solli triumfin e 20-të në këtë garë për Bayern Munich.

David Alaba, Serge Gnabry dhe dy herë Robert Lewandowski shënuan golat për Munichun, ndërsa Sven Bender dhe Kai Haverzt për ‘aspirinat’.

DA IST DAS DING! 🏆#20in2020 @DFB_Pokal pic.twitter.com/IH91PmHIQr

— FC Bayern München (@FCBayern) July 4, 2020

Polaku Lewandowski ishte lojtar i ndeshjes, duke u notuar me 8.8.

Joshua Kimmich (8.2) dhe Serge Gnabry (7.7), ishin dy të tjerët e vlerësuar më lartë te Bayern Munich.

Best 9⃣ in the 🌏! #B04FCB #20in2020 @lewy_official pic.twitter.com/z56DZ90pcV

— FC Bayern München (@FCBayern) July 4, 2020

Lojtari më i dobët i ndeshjes doli të jetë portieri i Leverkusenit, Lukás Hrádecky me 5.2.

Bayern Munichut pas triumfit të dyfishtë në Gjermani tani i mbetet të koncentrohet për Ligën e Kampionëve.

Notat e lojtarëve të Bayer Leverkusen

Notat e lojtarëve të Bayern Munich

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com