Finalja e FA Cup: Arsenali dhe Chelsea duan ta mbyllin sezonin me trofe – formacionet e mundshme

01 Gusht 2020

Arsenali dhe Chelsea do të përballen sot (e shtune) në finalen e Kupës FA.

Dy rivalĂ«t lokalĂ« do tĂ« tentojnĂ« tĂ« mbyllin edicionin 2019/20 me trofe nĂ« takimin qĂ« fillon nĂ« ora 18:30 nĂ« stadiumin “Wembley”.

The Blues tashmë e kanë siguruar Ligën e Kampionëve, derisa Arsenali përmes FA Cup do të tentojnë të kualifikohen në Ligën e Evropës.

Enjoy the match. Enjoy the occasion.

But please, ???? ????.

Remember this important advice.

? #HeadsUpFACupFinal pic.twitter.com/1dMEmNUG3l

— ? Arsenal (@Arsenal) July 31, 2020

Për këtë sfidë, Mikel Arteta do të jetë pa Callum Chambers, Pablo Mari, Martinelli, Shkodran Mustafin, që janë të lënduar, Matteo Guendouzi nuk është i ftuar, ndërsa në dilemë është paraqitja e Bernd Lenos.

??? ????? ???!

Come on Chelsea! ?#HeadsUpFACupFinal pic.twitter.com/b7FmAiBnSe

— Chelsea FC (@ChelseaFC) August 1, 2020

Në anën tjetër, Frank Lampard nuk mund të llogarisë vetëm në Billy Gilmour dhe Ruben Loftus-Cheek, që po ashtu janë të lënduar.

Formacioni i mundshëm i Arsenalit:  Martinez; Holding, Luiz, Tierney; Bellerin, Ceballos, Xhaka, Saka; Pepe, Lacazette, Aubameyang

Formacioni i mundshëm i Chelseat: Caballero; Azpilicueta, Zouma, Rudiger; James, Kante, Kovacic, Alonso; Mount, Giroud, Pulisic. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com