Fjalët e gruas që ia kthyen vetëbesimin Shkodran Mustafit

08 Tetor 2019

Qendërmbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, ka kaluar një periudhë të vështirë në karrierën e tij futbollistike duke rënë nga forma dhe duke mbetur prapa në përzgjedhje te Arsenalit.

Ai është kritikuar jashtëzakonisht shumë në vitin e fundit, saqë ka pasur raste kur kishte dyshuar në aftësitë e tij si futbollist.

Lexo po ashtu: Mustafi: Më kanë kritikuar edhe për humbjet në ndeshjet ku nuk kam luajtur

Mirëpo, bashkëshortja e tij, Vjosa Kaba, që e ka mbështetur në këtë periudhë të vështirë, i kishte thënë diçka për t’ia kthyer vetëbesimin.

View this post on Instagram

🔙🔛🔝 The look she gives me when she wants me to wake up at 6am with the two 👶🏼👧🏼 Te dua ♾❤️ #moments @vjosa.mustafi

A post shared by Shkodran Mustafi (@shkodranmustafi) on Jun 13, 2019 at 3:25am PDT

“Ka pasur ditë kur vërtet dyshoja në vetvete. Mirëpo, në një çast e kuptova se isha i fortë mendërisht”.

“Diçka që më tha gruaja ime, më ndihmoi shumë: ‘Po të kishe qenë aq i keq sa po thonë njerëzit, kurrë nuk do të ishe bërë kampion bote dhe lojtar i Arsenalit, diçka të sjellë në atë pikë’. Që atëherë, po i përballoj më mirë (kritikat)”, thënë Mustafi për Der Spiegel. /Telegrafi/

View this post on Instagram

🔙🔛🔝Moments ❤️ @vjosa.mustafi

A post shared by Shkodran Mustafi (@shkodranmustafi) on May 19, 2019 at 5:22am PDT

www.telegrafi.com