Fjalët e para të Zidanes pas rikthimit: I lumtur që u ktheva pasi kisha shumë oferta, lojtarët duhet ta kuptojnë që luajnë për Real Madridin

11 Mars 2019

Zinedine Zidane ka zbarkuar për herë të tretë te Real Madridi, një herë si futbollist dhe dy herë si trajner.

Ai foli si trajner i Realit, ku tha se lojtarët duhet ta dinë që të luash për këtë klub është përgjegjësi e madhe.

“Florentino më telefonoi, dhe meqë e dashuroj këtë klub, ja ku jam”.

Zinedine Zidane . (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

“Lojtarët këtu duhet të kuptojnë se Reali është një përgjegjësi e madhe. Nuk e kam harruar çfarë kemi fituar, por gjithashtu nuk kam harruar edhe gjërat e këqija. Kemi humbur La Ligan, gjithashtu edhe Kupën. U riktheva, por ambiciet janë të njëjta ende”.

Lexo po ashtu: Zyrtare: Zidane rikthehet në postin e trajnerit të Real Madridit

“Gjërat do të ndryshojnë vitin tjetër. Tani kanë mbetur edhe 11 ndeshje, dhe duam ta mbyllim mirë”.

Stili i Zidanes në prezantim

“Më pas do flasim me Florentinon për çfarë mund të bëhet. Dua të jem i qartë, u largova në kohën e duhur”.

“Klubi dhe lojtarët kishin nevojë për një ndryshim. Nuk është se kisha dëshirë të largohesha, por ishte një vendim që duhej ta merrja”.

Zidane . (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

“Është e vërtetë që kisha disa propozime të tjera, por doja të isha këtu. Nuk doja të shkoja në një klub tjetër. Gjëja e parë që më kaloi në mendje kur më telefonoi Florentino ishte të kthehesha këtu, dhe ja ku jemi”, ka thënë Zidane në konfrencë për shtyp. /Telegrafi/

www.telegrafi.com