FK Bylis solidarizohet me familjet e prekura, dhuron live 10 mijë euro

02 Dhjetor 2019

Solidariteti që kanë shfaqur shqiptarët kudo ndodhen në këto momente të jashtëzakonshme është gjëja më e mrekullueshme që mund të ndodhte pas kësaj tragjedie të madhe. Bota e futbollit, brenda dhe jashtë kufijve të Shqipërisë, është solidarizuar që në momentet e para, donacionet dhe ndihmat kanë qenë nga më të ndryshmet.

jQuery(window).load(function() { jQuery(“.galery-slider”).flexslider({ animation: “fade”, controlNav: true, animationLoop: false, slideshow: true, }); });

Në këtë fushatë sensibilizuese është përfshirë edhe klubi i Bylis. Pas ndihmave në ushqime dhe veshje, klubi i Bylis me anë të presidentit Kapllanaj ka dhuruar 10.000 euro për familjet e prekura nga tërmeti, shumë të cilën e konfirmoi live gjatë emisionit “Shqiptarët për Shqiptarët”.

Bylis

Klubi i Bylis gjithashtu ka vendosur në dispozicion edhe kompaninë e ndërtimit e cila është nën pronësi të presidentit Kapllanaj.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com