Florian Thauvin pranë Milanit

16 Prill 2019

Milani ka nisur të mendojë për sezonin e ardhshëm rreth blerjes së lojtarëve të rinj.

Florian Thauvin raportohet se do të jetë një ndër përforcimet e para të skuadrës së famshme italiane gjatë afatit kalimtar të verës.

Revista “France Football” ka raportuar gjatĂ« ditĂ«s sĂ« sotme se klubi i Marseille tashmĂ« ka pranuar njĂ« ofertĂ« pĂ«r sulmuesin e krahut tĂ« djathtĂ«.

Florian Thauvin (Getty Images)

FrancezĂ«t pĂ«r lojtarin kanĂ« kĂ«rkuar rreth 35 milionĂ« euro si dĂ«mshpĂ«rblim pĂ«r t’i humbur shĂ«rbimet e lojtarit qĂ« kĂ«tĂ« edicion ka shkĂ«lqyer.

Ndryshe, ai ka shënuar 15 gola dhe ka nëntë asistime në 33 paraqitje për Marseillen, ekip me të cilin ka kontratë deri në vitin 2021.

Ndryshe, Milani është në zonën e Ligës së Kampionëve në ligën elitare të Italisë. /Telegrafi/

www.telegrafi.com