Fonseka: Nuk jam i lumtur me rezultatin, i pyeta Mkitarianin, Pedron dhe Xhekon nĂ«se donin…

28 Shtator 2020

Trajneri i Romës, Paolo Fonseka nuk ishte i lumtur me barazimin që skuadra e tij mori ndaj Juventusit 2-2. Verdhekuqtë kaluan dy herë në avantazh, por u barazuan nga bardhezinjtë edhe pse këto të fundit ishin me 10 lojtarë, pasi Rabiot doli me karton të kuq.

“Mendoj se bĂ«mĂ« njĂ« ndeshje tĂ« mirĂ«, por nuk jam i lumtur me rezultatin. Ne krijuam shanse dhe luajtĂ«m pĂ«r ta fituar ndeshjen. E pashĂ« Xhekon tĂ« fokusuar dhe tĂ« motivuar. Ndjeva qĂ« ekipi ishte gjithmonĂ« komfort. Ne nuk i lejuam Juventusit ndonjĂ« shans dhe kishim njĂ« mbrojtje solide. Ne mund tĂ« bĂ«nim 5 zĂ«vendĂ«sime, por e pashĂ« qĂ« ekipi ishte mirĂ« dhe nuk mu duk e nevojshme. I pyeta Mkitarianin, Pedron dhe Xhekon nĂ«se donin tĂ« zĂ«vendĂ«soheshin, por ato tĂ« gjithĂ« thanĂ« jo”.

Marash Kumbulla bĂ«ri debutimin pĂ«rkrah Ibanezit dhe Mançinit. “ËshtĂ« e vĂ«rtetĂ« qĂ« kemi tre mbrojtĂ«s tĂ« rinj, por ato janĂ« shumĂ« tĂ« talentuar dhe provuan se jemi njĂ« skuadĂ«r e fortĂ« nĂ« prapavijĂ«â€, tha Fonseka pĂ«r “Sky Sport Italia”.

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com