Formacionet e mundshme: Juventus – Lokomotiva e MoskĂ«s

22 Tetor 2019

Juventusi sonte do të përballet me Lokomotivën e Moskës në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Zonja e VjetĂ«r do ta pres skuadrĂ«n rus nĂ« ‘Allianz Stadium’ nĂ« ndeshjen qĂ« filloi nga ora 21:00.

Në këtë takim, kampioni i Serie A-së do të të jetë pa Giorgio Chiellinin që është i lënduar, ndërsa në dilemë janë Douglas Costa, Mattia De Scigilio, Mattias Perin, Marko Pjaca dhe Aaron Ramsey, që kanë probleme me lëndime.

Al lavoro, a -1 da #JuveFCLM
Le đŸ“·della rifinitura: https://t.co/j8Jhp7F87W pic.twitter.com/CjIOYUSJ9u

— JuventusFC (@juventusfc) October 21, 2019

NĂ« anĂ«n tjetĂ«r, Lokomotiva do t’i ketĂ« disa mungesa si, Luka Djordjevic, Jefferson Farfan, Anton Miranchuk, Maciej Rybus, Fedor Smolov dhe Rifat Zhemaletdinov, qĂ« janĂ« tĂ« lĂ«nduar.

Formacioni i mundshëm i Juventusit: Szczesny; Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Sandro; Matuidi, Pjanic, Khedira; Ronaldo, Higuain, Bernardeschi.

Formacioni i mundshëm i Lokomotivës: Guilherme; Ignatyev, Howedes, Corluka, Rybus; Mario, Krychowiak, Murilo, Barinov, Zhemaletdinov; Smolov. /Telegrafi/

www.telegrafi.com