Formacionet e mundshme, Juventus – Milan

16 Janar 2019

Juventus dhe Milan janë të gatshëm për Superkupën e Italisë që zhvillohet në Jeddah të Arabisë Saudite.

Ndeshja fillon në ora 18:30, ndërsa të dy trajnerët e kanë pranuar se kjo është sfidë gjithmonë e veçantë dhe derbi në vete.

Max Allegri duhet të bëjë pa Mario Mandzukicin, që është lënduar, ndërsa në vend të tij pritet të jetë  Douglas Costa që e ka fituar balotazhin me Federico Bernardeschi.

Lexo po ashtu: Allegri: Respekt për Milanin, por e duam Superkupës pasi na mungon në dy vitet e fundit

Braziliani pritet të luajë në sulm me dyshen Paulo Dybala dhe Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo në aksion. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Cancelo është rikthyer dhe pritet të luajë nga minuta e parë.  Mesfusha me gjasë do të përbëhet nga treshja Bentancur, Matuidi dhe Pjanic.

NĂ« anĂ«n tjetĂ«r Milani edhe pse me disa mungesa pritet t’i bĂ«jĂ« problem Juventusit.

Lexo po ashtu: Dybala në Superkupën e Italisë kërkon rekordin e golave

Calabria, Zapata, Romagnoli, Rodriguez do të jenë në mbrojtje, për ta ruajtur portën e Gigio Donnarummass.

Në mesfushë ka muskuj dhe cilësi me Kessie, Bakayoko dhe Paqueta.

Pamje nga ndeshja e shkuar . (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Sulmi do të përbëhet nga treshja Samu Castillejo dhe Calhanoglu që e mbështesin Higuainin.

Juventusi e ka fituar titullin dhe Kupën, ku në finale luajti pikërisht ndaj Milanit, që e mposhti 4-0. /Telegrafi/

www.telegrafi.com