Formacionet startuese: Interi kërkon pikë të plota ndaj Frosinones

14 Prill 2019

Interi është mysafir i Frosinones në ndeshjen e javës së 32-të në kampionatin italian.

Nerazzurrët pozicionohen në vend të tretë në tabelë dhe duan ta forcojnë këtë pozitë në mënyrë që ta sigurojnë pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm.

? Matchday
⚽️ #FrosinoneInter
? 32^ giornata @SerieA
⏰ 20:30 CEST
? Stadio Benito Stirpe
? Scopri come raggiungerci https://t.co/RRV6cNpRIF#FORZAINTER ⚫️? pic.twitter.com/Dv5lSN1Tl1

— Inter (@Inter) April 14, 2019

Nga ana tjetër, Frosinone pozicionohet në zonën e rrezikut (në vend të 19-të) dhe rrezikon rënien nga elita e futbollit italian.

Trajnerët Marco Baroni dhe Luciano Spalletti i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë sfidë.

Formacioni startues i Frosinones:…

Formacioni startues i Interit:

/Telegrafi/

www.telegrafi.com