Formacionet startuese: Interi luan si mysafir i Veronas

09 Korrik 2020

Interi është mysafir i Hellas Veronas në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 31-të në Serie A.

Nerazzurrët pozicionohen në vend të katërt në tabelë dhe do të përpiqen ta ngushtojnë diferencën me skuadrat liderë, duke qenë se edhe Lazio edhe Juventusi pësuan humbje.

🏟️ | THE BENTEGODI

The setting for tonight's 2⃣1⃣:4⃣5⃣ CEST kick-off ⚽

Ready, #InterFans? 🔥⚫️🔵#VeronaInter #FORZAINTER pic.twitter.com/h7Uv6AJH4v

— Inter (@Inter_en) July 9, 2020

Verona nuk ka ndonjë objektiv, pasi ndodhet në mes të tabelës duke mos rrezikuar rënien, derisa ndodhet larg zonës evropiane.

Trajnerët Ivan Juric dhe Antonio Conte i kanë përgatitur formacionet për këtë takim.

5️⃣0️⃣ minutes to go!
🟡🔵 #DaiVerona #SerieATIM#tuttAdunfiAto#VeronaInter pic.twitter.com/HqQDKqKFsw

— Hellas Verona FC (@HellasVeronaFC) July 9, 2020

Formacioni startues i Hellas Veronas: Silvestri, Rrahmani, Gunter, Kumbulla, Faraoni, Amrabat, Veloso, DiMarco, Pessina, Lazovic, Stepinski.

📢 | FORMAZIONE

Ecco gli 1⃣1⃣ titolari scelti da Antonio Conte per #VeronaInter! 👇 #FORZAINTER ⚫️🔵⚫️🔵 pic.twitter.com/32bsKrVzNo

— Inter (@Inter) July 9, 2020

Formacioni startues i Interit: Handanovic, Skriniar, Godin, De Vrij, Candreva, Brozovic, Gagliardini, Young, Valero, Lukaku, Alexis.

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com