Formacionet startuese: Milani kërkon suksesin e radhës ndaj Chievos

09 Mars 2019

Në javën e 27-të në kampionatin italian, Milani luan si mysafir i Chievos në Stadio Marc’Antonio Bentegodi.

Rossonerët mbajnë vendin e tretë në tabelë, me një pikë më shumë se Interi që pozicionohet një vend më poshtë.

‼️ MAAAATCH DAY ‼️
⚽️ @ACChievoVerona – @acmilan
? @SerieA
? 27^
?️ #Bentegodi
⌚️ 20.30
? @DAZN_IT
?? #LaGenteComeNoiNonMollaMai pic.twitter.com/jb9d4Abibm

— A.C. ChievoVerona (@ACChievoVerona) March 9, 2019

Deri në fund të sezonit, Milani do të tentojë të sigurojë një vend në top-katërshe, në mënyrë që në sezonin e ardhshëm të luajë në Ligën e Kampionëve.

Chievo është në vend të fundit në tabelë dhe e ka shumë të vështirë mbijetesën në këtë sezon në Serie A.

#ChievoMilan ⌛
Si avvicina la sfida del Bentegodi! Non perdertela, guardala su #DAZN! ?? https://t.co/GwGdCGwdU3 ? @DAZN_IT pic.twitter.com/LK5jxXgkIk

— AC Milan (@acmilan) March 8, 2019

Trajnerët Domenico Di Carlo dhe Gennaro Gattuso i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë takim.

Formacioni startues i Chievos: Sorrentino; Depaoli, Bani, Andreolli, Barba; Leris, Hetemaj, Diousse; Giaccherini; Meggiorini, Stepinski.

Formacioni startues i Milanit: G Donnarumma; Conti, Musacchio, Romagnoli, Laxalt; Kessie, Biglia, Paqueta; Suso, Piatek, Castillejo.

/Telegrafi/

www.telegrafi.com