Formacionet startuese: PSG luan te Nantes për një tjetër triumf

04 Shkurt 2020

Paris Saint-Germaini është mysafir i Nantes për ndeshjen e xhiros së 23-të në kampionatin francez, Ligue 1.

Kampioni në fuqi vazhdon kryesimin në tabelë me 12 pikë më shumë se përcjellësi i parë, Marseille.

Nantes është në vend të dhjetë në tabelë, me 32 pikë të arkëtuara nga 10 fitore, dy barazime dhe 10 humbje.

Trajnerët Christian Gourcuff dhe Thomas Tuchel i kanë përgatitur formacionet startuese të skuadrave të tyre.

Formacioni startues i Nantes: Petric – Prado, Girotto, Wagué, Traoré – Touré, Abeid – Blas, Louza, Bamba – Simon.

Formacioni startues i Paris Saint-Germainit: Navas – Meunier, Kehrer, Kimpembe, Bernat – Sarabia, Gueye, Verratti, Di Maria – Mbappe, Icardi.

/Telegrafi/

www.telegrafi.com