Formacionet zyratre: Wolfsburg – Bayern Munich

27 Qershor 2020

Wolfsburgu dhe Bayern Munichu i kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin në kuadër të javës së 34-të në Bundesliga.

Ndeshja që fillon në ora 15:30, do të zhvillohet në stadiumin Volkswagen Arena, me Bavarezët që tashmë janë shpallur kampion dhe luajnë takimin sa për formalitet.

Për këtë sfidë, Wolfsburgu do të jetë pa Samacho, Karamoko, Admir Mehmedin, Otavio, Schlager, Tisserand dhe William që janë të lënduar.

Wo habt ihr diese irren 9 Minuten geschaut? 🤯😍#WOBFCB #MiaSanMia #LewanGOALski pic.twitter.com/dokpTv8awN

— #MEI8TER (@FCBayern) June 27, 2020

Në anën tjetër, Bayerni nuk mund të llogarisë në Thiago Alcantaran dhe Niklas Sulen, që po ashtu janë të lënduar.

Formacioni startues i Wolfsburgut: Casteels, Brekalo, Steffen, Weghorst, Roussillon, Mbabu, Pongracic, Guilvogui, Brooks, Arnold, Ginczek.

So starten unsere Wölfe gegen den @FCBayern! 🐺💚#WOBFCB #VfLWolfsburg pic.twitter.com/7QlAKtQVKZ

— VfL Wolfsburg (@VfL_Wolfsburg) June 27, 2020

Formacioni startues i Bayern Munichut: Neuer, Odriozola, Lewandowski, Cuisance, Boateng, Davies, Gnabry, Muller, Alaba, Coman. /Telegrafi/

Unsere 1⃣1⃣ für das letzte #Bundesliga-Spiel der Saison! 👊#packmas #WOBFCB pic.twitter.com/AUCMK8mDX3

— #MEI8TER (@FCBayern) June 27, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com