Formacionet zyrtare: Angers – PSG

11 Maj 2019

Angers dhe Paris Saint-Germain kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së 36-të në Ligue 1.

Parisienët e kanë fituar titullin e Ligue 1, gjersa do të zhvillojnë një përballje të lehtë me kundërshtarin nga kampionati francez.

PSG në këtë ndeshje do të jetë pa Kylian Mbappe që është i suspenduar për shkak të kartonit të kuq, ndërsa Thiago Silva do të mungojë për shkak të lëndimit në gju. Ndeshja që fillon nga ora 17:00 do të zhvillohet në Stade Raymond-Kopa.

Formacioni startues i Angers: Butelle; Manceau, Traore, Pavlovic, Pellenard; Santamaria; Fulgini, Reine-Adelaide, Pajot, Tait; Bahoken.

Formacioni startues i Paris Saint-Germainit: Buffon – Dagba, Marquinhos (c), Mbe Soh – Dani Alves, Verratti, Paredes, Bernat – Neymar, Di Maria – Cavani. /Telegrafi/

?? Le XI de départ ? @AngersSCO #SCOPSG

?? #AllezParis pic.twitter.com/S30qZiYaNO

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) May 11, 2019

www.telegrafi.com