Formacionet zyrtare, Arsenal – Eintracht Frankfurt: Xhaka kthehet të luajë nga minuta e parë

28 Nëntor 2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Eintracht Frankfurt.

Arsenal luan para tifozëve të vet, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Evropës, kundër Eintracht Frankfurt,

Për këtë ndeshje, Unai Emery ka vendosur që ta kthejë Xhakën në formacionin startues.

Countdown to kick-off ⏳

🆚 @Eintracht
🏆 @EuropaLeague
🕗 8pm kick-off (UK)

#️⃣ #UEL pic.twitter.com/CtlEW723Ch

— Arsenal (@Arsenal) November 28, 2019

Xhaka kthehet pas disa javës në fushë, ku kishte një mosmarrëveshje me tifozët e klubit.

Ndeshja mes Arsenal dhe Frankfurt do të luhet me fillim nga ora 21:00.

ARSENAL: Martínez; Chambers, Sokratis, David Luiz, Mustafi, Tierney; Saka, Willock, Xhaka; Aubameyang, Martinelli

📋 Our team news for tonight's game…

🇧🇷 Martinelli starts
🇬🇦 Aubameyang also in attack
🇨🇭 Xhaka returns
🇦🇷 Martinez lines up in goal

🏆 #UEL

— Arsenal (@Arsenal) November 28, 2019

FRANKFURT: Ronnow; Abraham, Hasebe, Hinteregger; Da Costa, Fernandes, Kamada, Kostic; Sow; Paciência, André Silva.

/Telegrafi/

www.telegrafi.com