Formacionet zyrtare, Arsenal – Napoli

11 Prill 2019

Arsenali dhe Napoli do të përballen në ndeshjen më të madhe të Ligës së Evropës në këtë fazë të grupeve.

Ndeshja e parĂ« çerekfinale do t’i vĂ« pĂ«rballĂ« dy klube me njĂ« sulm tĂ« jashtĂ«zakonshĂ«m.

Unay Emery ka vendosur që të luajë me Lacazette e Aubameyang nga minuta e parë.

Shkodran Mustafi është në bankë, ndërsa Granit Xhaka ende i lënduar.

? Here is our team news for tonight's match…

? @6_LKOSCIELNY returns from injury
? @Aubameyang7 and @LacazetteAlex both start
? @MesutOzil1088 also in starting XI
? @AaronRamsey partners @LTorreira34 in midfield

? #UEL

— Arsenal FC (@Arsenal) April 11, 2019

Në anën tjetër te Napoli nga minuta e parë luan Elseid Hysaj.

Në sulm janë Insigne, Mertens e Callejon. /Telegrafi/

Arsenal: Cech; Sokratis, Koscielny, Monreal; Maitland-Niles, Torreira, Ramsey, Kolasinac; Özil; Lacazette, Aubameyang.

Napoli: Meret; Hysaj, Maksimovic, Koulibaly, Mario Rui; CallejĂłn, Allan, FabiĂĄn Ruiz, Zielinski; Insigne, Mertens.

www.telegrafi.com