Formacionet zyrtare: Atalanta – Manchester City

06 NĂ«ntor 2019

Atalanta dhe Manchester City i kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja qĂ« fillon nĂ« ora 21:00, do tĂ« zhvillohet nĂ« ‘San Siro’ tĂ« Milanit shkaku qĂ« stadiumi i skuadrĂ«s italiane po rinovohet.

Atalanta në këtë sfidë nuk do të mund të llogarisë në Gosens dhe Duvan Zapatn që janë të lënduar.

Ready for today đŸ™đŸŸ Focus until the end. #matchday #ucl #championsleague pic.twitter.com/5X5beQ2zDf

— Fernandinho (@fernandinho) November 6, 2019

Në anën tjetër, Citizens do të jetë pa Phil Foden (karton i kuq), Aymeric Laporte, Rodri, Leroy Sane, David Silva dhe Zinchenkon, që janë të lënduar.

Formacioni startues i Atalantas: Gollini; Toloi, Palomino, Djimisti; Hateboer, Freuler, De Roon, Castagne; Pasalic; Ilicic, Gomez.

Formacioni startues i Manchester Cityt: Ederson, Cancelo, Fernandinho (C), Otamendi, Mendy, Gundogan, De Bruyne, Bernardo, Mahrez, Sterling, G Jesus. /Telegrafi/

📋 Here's how we line-up tonight in Italy!

XI | Ederson, Cancelo, Fernandinho (C), Otamendi, Mendy, Gundogan, De Bruyne, Bernardo, Mahrez, Sterling, G Jesus.

SUBS | Bravo, Walker, Stones, Aguero, Angelino, E Garcia, Doyle.

đŸ”” #UCL #ManCity pic.twitter.com/V4cyFm3Mpt

— Manchester City (@ManCity) November 6, 2019

www.telegrafi.com