Formacionet zyrtare, AZ Alkmaar – Manchester United

03 Tetor 2019

Manchester United do të kërkojë fitoren e dytë në Ligën e Evropës kësaj radhe ndaj AZ Alkmaar.  

United që fitoi ndeshjen e parë 1-0 ndaj Astanas, do t’i ketë përballë holandezët që kanë një pikë.

Ole Gunnar Solskjae edhe në këtë takim nuk do të luajë me skuadrën e plotë, duke i dhënë më shumë vëmendje kampionatit vendas në këtë fillim.

Në anën tjetër te Alkmaar do të paraqitet me përbërjen më të mirë, ku në fazën ofensive janë treshja e rrezikshme Boadu, Idrissi dhe Stengs.

Ndeshaj fillon në ora 18:55. /Telegrafi/  

Formacionet zyrtare:

🔴 The boys in red#AZ #azman #UEL #coybir ❤️ pic.twitter.com/NA3DfOJBSK

— AZ (@AZAlkmaar) October 3, 2019

AZ Alkmaar: Bizot, Sugawara, Vlaar, Wutens, Wijndal, Midtsjo, De Wit, Koopmeiners, Stengs, Boadu, Idrissi.

Ole makes 8️⃣ changes to #MUFC‘s starting XI, including a first start for #MUAcademy left-back Brandon Williams…#UEL

— Manchester United (@ManUtd) October 3, 2019

Manchester United: De Gea, Dalot, Lindelof, Rojo, Williams, Fred, Matic, Mata, Gomes, James, Greenwood. /Telegrafi/

www.telegrafi.com