Formacionet zyrtare, Basaksehir – Roma

28 Nëntor 2019

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes İstanbul Başakşehir – Roma.

Me fillim nga ora 18:55, Basaksehir pret Romën në ndeshjen e xhiros së pestë të fazës së grupeve të Ligës së Evropës.

Basakskehir mban vendin e parë në grupin J me 7 pikë, ndërsa Roma me pesë pikë renditet në vendin e tretë.

Fitorja është e vetmja mundësi e Romës dhe për këtë nga minuta e parë luajnë Edin Dzeko, Zaniolo dhe Kluvier.

Te turqit sulmi do të jetë me emra si Visca, Crivelli e Gulbrandsen.

Basaksehir: Mert; Ponck, Skrtel, Epureanu, Clichy; Azubuiki, Mehmet, Irfan; Visca, Crivelli, Gulbrandsen

⚽️ @OfficialASRoma karşısında ilk 11'imiz.

🏆 @EuropaLeague #IBFKvROMA pic.twitter.com/2jbCiL6SOE

— İstanbul Başakşehir (@ibfk2014) November 28, 2019

Roma: Lopez, Santon, Mancini, Smalling. Kolarov, Diaëara, Veretout, Zaniolo, Pellegrini, Kluvier, Dzeko.

📋 | TEAM NEWS | 📋

Here is our starting XI for tonight’s key Europa League game! DAJE! ⚡️
#ASRoma #UEL #IBFKRoma pic.twitter.com/GWCuMIY9LE

— AS Roma English (@ASRomaEN) November 28, 2019

/Telegrafi/

www.telegrafi.com