Formacionet zyrtare, Crystal Palace – Chelsea

07 Korrik 2020

Chelsea do të kërkojë të vazhdojë me fitore në Ligën Premier, ku kësaj radhe do të takohet me Crystal Palace si mysafirë.

Blutë e Londrës kërkojnë që ta mbajnë pozitën e katërt që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Ata aktualisht kanë 57 pikë, dy më shumë se Manchester United që janë në vendin e pestë.

Për këtë ndeshje Frank Lampard ka në sulm emra si Mount, Willian, Pulisic dhe Giroud.

Në anën tjetër në sulm do të luajnë Benteke dhe Zaha.

Crystal Palace: Guaita; Ward, Dann, Cahill, Van Aanholt; Milivojević, McArthur, Kouyaté; Ayeë, Zaha, Benteke.

COME ON YOU PALACE#CPFC | #CRYCHE

— Crystal Palace F.C. (@CPFC) July 7, 2020

Chelsea: Kepa; James, Zouma, Christensen, Azpilicueta; Gilmour, Barkley, Mount; Willian, Pulisic, Giroud.

Team news is in! 👊#CRYCHE pic.twitter.com/ZGMEpmfa2L

— Chelsea FC (@ChelseaFC) July 7, 2020

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com