Formacionet zyrtare: Derbi i prestigjit mes Manchester Cityt dhe Liverpoolit

02 Korrik 2020

Xhiroja e 32-të në Ligën Premier i vë përballë ish-kamponin Manchester City dhe kampionin e ri, Liverpool.

Redsat tashmë e kanë siguruar titullin për sezonin 2019/2020 në kampionatin anglez, duke e lënë prapa fituesin e edicionit të kaluar.

Sidoqoftë, sfida në Etihad Stadium e ka rëndësinë e saj, duke qenë se është një duel prestigji ndërmjet dy skuadrave më të forta aktualisht në futbollin anglez.

Në ndëkrohë, edhe trajnerët Pep Guardiola dhe Jurgen Klopp do të bëjnë një përballje taktikash në këtë takim.

How we line-up tonight against Liverpool! 💪

XI | Ederson, Walker, Garcia, Laporte, Mendy, Rodrigo, Gundogan, De Bruyne (C), Foden, Jesus, Sterling.

Subs | Bravo, Stones, Zinchenko, Bernardo, D.Silva, Mahrez, Cancelo, Otamendi, Doyle.

⚽ @Haysworldwide
🔵 #ManCity pic.twitter.com/I5qAtFfzwS

— Manchester City (@ManCity) July 2, 2020

Formacioni startues i Manchester Cityt: Ederson, Walker, Garcia, Laporte, Mendy, Rodrigo, Gundogan, De Bruyne (C), Foden, Jesus, Sterling.

⭐️ TEAM NEWS ⭐️

Here’s how we line-up for our trip to @ManCity 🔴 #MCILIV@Dejan06Lovren is out as a precaution with a minor knock.

— Liverpool FC (Premier League Champions 🏆) (@LFC) July 2, 2020

Formacioni startues i Liverpoolit:Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Wijnaldum, Mane, Salah, Firmino. /Telegrafi/

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com