Formacionet zyrtare, diskutohen dy bileta për çerekfinalet e Champions League

Formacionet zyrtare, diskutohen dy bileta për çerekfinalet e Champions League

Sot do të diskutohen biletat për ndeshjet çerekfinale të Champions League mes Manchester United dhe Sevilla, por edhe Roma – Shakhtar. United ka barazuar pa gola në Spanjë në takimin e parë, ndërsa Roma ka humbur 2-1 në Ukrainë. Pra, gjithçka mbetet për t’u diskutuar për ndeshjet e sotme.

Manchester United (4-2-3-1): De Gea, Bailly, Sánchez, Lukaku, Smalling, Lingard, Young, Rashford, Valencia, Fellaini, Matić. Trajner: Mourinho

Sevilla 4-2-3-1): Rico, Kjær, Lenglet, Banega, Correa, N’Zonzi, Sarabia, Escudero, Muriel, Vázquez, Mercado. Trajner: Montella

Gjyqtar: Mario Diks (Holandë)

Parashikimet tona mund t’i ndiqni KËTU

Roma – Shakhtar 20:45

Roma (4-3-3): Alisson, Nainggolan, Strootman, Perotti, Džeko, Kolarov, De Rossi, Ünder, Fazio, Florenzi, Manolas. Trajner: Di Francesco

Shakhtar (4-2-3-1): Pyatov, Butko, Stepanenko, Taison, Fred, Bernard, Marlos, Ordets, Ferreyra, Ismaily, Rakitskiy. Trajner: Fonseca

Gjyqtar: Mallenco (Spanjë)

Parashikimet tona mund t’i ndiqni KËTU