Formacionet zyrtare: Feronikeli kërkon triumfin përballë Lincoln Red Imps

25 Qershor 2019

Feronikeli zhvillon ndeshjen gjysmëfinale në kuadër të parakualifikimeve për garën prestigjioze evropiane, Liga e Kampionëve.

Në përballjen që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, kampioni i Kosovës është nikoqir i kampionit të Gjibraltarit, Lincoln Red Imps FC.

Trajnerët Zekirija Ramadani dhe Victor Afonso i kanë gati formacionet startuese për këtë sfidë të rëndësishme.

Formacioni startues i Feronikelit: Deniz Troshupa, Dabiqaj, Lladrovci, Hoti, Fazliu, Jean Carioca, Bojku, Islami, Rexha, Prekazi.

Formacioni startues i Lincoln Red Imps: Soler, J. Chipolina, Montesinos Romero, Bernardo Lopes, Gil Albarracin, R. Chipolina, Molina, Perez, Figueroa Cabrera, Aguilar Diaz, Ramos Rincon.

(Foto: uefa.com)

Skuadra fituese, pas tri ditësh do të jetë mysafir i FC Santa Coloma në ndeshjen finale parakualifikuese që dërgon në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Klubi nga Andorra e fitoi gjysmëfinalen e parë në Prishtinë duke fituar me rezultat 1-0 kundër Tre Penne Galazzano. /Telegrafi/

www.telegrafi.com