Formacionet zyrtare: Finalja e Kupës së Italisë, Atalanta – Lazio

15 Maj 2019

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të Kupës së Italisë, ndërmjet Atalantas dhe Lazios.

Atalanta do të luajë me formacionin e mirë të saj, ku nga minuta e parë është Berat Gjimshiti.

Në sulm bergamasit do të luajnë Josip Ilicic, Papu Gomez dhe Duvan Zapata.

L’Olimpico di Roma è pronto ad accogliere squadre e tifosi per la finale di #TIMCup ? Entra insieme a noi ??‍♂️#GoAtalantaGo ⚫️? #AtalantaLazio pic.twitter.com/ToCFvhxlQ1

— Atalanta B.C. (@Atalanta_BC) May 15, 2019

Ndërsa edhe Lazio do të luajë me formacionin më të mirë të saj, ku në portë është portieri shqiptar Thomas Strakosha.

Në anë tjetër lacianët në sulm luajnë me Ciro Immobile dhe Correa.

#TIMCup #AtalantaLazio ?

Immancabile, c’è anche l’aquila #Olympia per sostenere i biancocelesti pic.twitter.com/HJznvt1mjr

— S.S.Lazio (@OfficialSSLazio) May 15, 2019

Ndeshja zhvillohet në stadiumin e Romës “Stadio Olimpico” në Romë dhe fillon në orën 20:45. /Telegrafi/

Atalanta: Gollini; Masiello, Palomino, Djimsiti; Hateboer, De Roon, Freuler, Castagne; Ilicic, Gomez; Duvan Zapata.

Lazio: Strakosha; Luiz Felipe, Acerbi, Bastos; Marusic, Parolo, Leiva, Luis Alberto, Lulic; Correa, Immobile

www.telegrafi.com