Formacionet zyrtare: Guimaraes – Arsenal

06 NĂ«ntor 2019

Guimaraes dhe Arsenali i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen e tyre në kuadër të Ligës së Evropës.

Ndshja qĂ« fillon nĂ« ora 16:50, do tĂ« zhvillohet nĂ« stadiumin ‘Estadio D.Alfonso Henriques’, derisa The Guners shihen si favoritĂ« nĂ« letĂ«r.

Guimaraes në këtë takim do të jenë pa lojtarët si, Amoah, Andre, Aziz, Bondarenko, Johnatan, John, Sacko dhe Wakaso, që janë të lënduar.

Still looking for live coverage of today's game? đŸ€”#ArsenalNation is now live – and it's free on https://t.co/4KJlfLdIj1 and the Arsenal App 👌

🏆 #UEL

— Arsenal (@Arsenal) November 6, 2019

Në anën tjrtr, Arsenali do të jetë pa, Pierre-Emerick Aubameyang, Callum Chamberes, David Luiz, Mesut Ozil dhe Granit Xhaka, që nuk janë ftuar nga Unai Emery.

Formacioni startues i Guimaraes: Douglas; VenĂąncio, Tapsoda, Soares, PĂȘpĂȘ; Evangelista, Agu, Davidson; Edwards, Duarte, VĂ­ctor GarcĂ­a.

Formacioni startues i Arsenalit: Martinez, Sokratis, Holding, Mustafi, Maitland-Niles, Ceballos, Willock, Tierney, Pepe, Martinelli, Saka. /Telegrafi/

We've made 8ïžâƒŁ changes for today's @EuropaLeague clash with @VitoriaSC1922

⛔ @RobHolding95 and @MustafiOfficial return
âšĄïž @Ains_7 and @kierantierney1 at wing-back
đŸ”„ Nico, Gabi and @BukayoSaka87 up top

🏆 #UEL

— Arsenal (@Arsenal) November 6, 2019

www.telegrafi.com