Formacionet zyrtare: Inter – Bayer Leverkusen

10 Gusht 2020

Interi dhe Bayer Leverkuseni i kanë publikuar formacionet zyrtare për çerekfinalen e Ligës së Evropës.

Ndeshja qĂ« fillon nĂ« ora 21:00 do tĂ« luhet nĂ« stadiumin neutral “Merkur Spiel Arena” tĂ« Dusseldorfit.

Për këtë takim, Antonio Conte nuk do të mund të llogarisë vetëm në Mattias Veciono që është i lënduar.

đŸŸïž | DUSSELDORF#InterLeverkusen 🇼đŸ‡čđŸ‡©đŸ‡Ș

Quarti di finale @EuropaLeague 2019/20 🏆

Calcio d'inizio ore 2⃣1⃣

Sensazioni in vista del match…? 🧐
#FORZAINTER âš«ïžđŸ””âš«ïžđŸ”” #UEL pic.twitter.com/o5Rh9VnYVk

— Inter (@Inter) August 10, 2020

Në anën tjetër, Leverkuseni do të jetë pa lojtarë si, Paulinho që është po ashtu i lënduar, Nadiem Amiri që u infektua me coronavirus dhe Araguniz që ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Formacioni startues i Interit: Handanović; GodĂ­n, De Vrij, Bastoni; D’Ambrosio, Barella, Brozović, Gagliardini, Young; Lautaro, Lukaku.

Formacioni startues i Bayer Leverkusenit: HrĂĄdeckĂœ; L.Bender, S.Bender, Tapsoba, Sinkgraven; Baumgartlinger, Palacios; Havertz, Demirbay, Diaby, Volland. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com