Formacionet zyrtare, Lazio – Milan: Ibrahimovic nga minuta e parë

04 Korrik 2020

Lazio kërkon të mbetet në luftë për titull, ku kundërshtarë do ta ketë Milanin në “Olimpico”.

Lazio është e detyruar të luajë në sulm me Joaquin Correan të mbështetur nga Luis Alberto, pasi Ciro Immobile dhe Felipe Caicedo janë të pezulluar shkaku i kartonëve.

Në anën tjetët Milani do të fillojë ndeshjen me Zlatan Ibrahimovicin në sulm.

Lucas Leiva është rikthyer në skuadër për herë të parë që nga operacioni në gju më 4 prill dhe do të jetë startues.

Alexis Saelemaekers do të startojë së bashku me pas Giacomo Bonaventuran dhe Hakan Calhanoglun.

Lazio: Strakosha; Patric, Acerbi, Radu; Lazzari, Milinkovic-Savic, Leiva, Parolo, Jony; Luis Alberto; Correa

#LazioMilan 📋
🙌🏻 Mister Inzaghi ha scelto l’undici che sfiderà il Milan! #CMonEagles 🦅 pic.twitter.com/jM45DX370t

— S.S.Lazio (@OfficialSSLazio) July 4, 2020

Milano: G Donnarumma; Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Bonaventura, Calhanoglu; Ibrahimovic

Here’s tonight’s starting 11 💪🏼
Give it all you’ve got, Rossoneri

Gli l’11 iniziali per #LazioMilan 💪🏼
Dai ragazzi, dai ragazzi, dai ragazzi!#SempreMilan@BioscalinITA pic.twitter.com/gMr9Pf8jN0

— AC Milan (@acmilan) July 4, 2020

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com