Formacionet zyrtare: Liverpooli dhe Chelsea zhvillojnë kryendeshjen e javës

14 Prill 2019
Formacionet zyrtare: Liverpooli dhe Chelsea zhvillojnë kryendeshjen e javës

Stadiumi në Anfield është arena e kryendeshjes në xhiron e 34 të Ligës Premier që zhvillohet ndërmjet Liverpoolit dhe Chelseat.

Redsat nuk guxojnë të lëshojnë pikë pasi janë në garë të ngushtë për titull me Manchester Cityn.

Back home 🏟🔴

UP THE REDS! #LIVCHE pic.twitter.com/zpCLbJVPSi

— Liverpool FC (@LFC) April 14, 2019

Blutë, nga ana tjetër, kanë nevojë për pikë, në mënyrë që ta vazhdojnë konkurrimin për top-katërshe.

Do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Jurgen Klopp dhe Maurizio Sarri.

Matchday is here! 👊

🔴🔵 Liverpool v Chelsea.

COME ON YOU BLUES! #LIVCHE pic.twitter.com/skoNjQWZLE

— Chelsea FC (@ChelseaFC) April 14, 2019

Formacioni startues i Liverpoolit:

Formacioni startues i Chelseat: Kepa, Azpilicueta, Rudiger, Luiz, Emerson Kante, Jorginho, Loftus-Cheek Hudson-Odoi, Willian, Hazard.

Duke marrë në konsideratë situatën e këtyre dy skuadrave, pritet një përballje e zjarrtë ndërmjet tyre. /Telegrafi/

www.telegrafi.com